دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ
فضای خالی
فضای خالی (2)

فراخوان چند رشته ای هنری

دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ

معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به منظور شناسایی و رشد استعدادهای فرهنگی و هنری دانشجویان، کارکنان، اساتید و جامعه پزشکی کشور، اقدام به برگزاری دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ نموده است.


زمان اين فراخوان به پايان رسيده است. شما در بخش بايگاني سايت حضور داريد.

اهداف جشنواره
- تقویت فضای پر نشاط و انگیزهِ فرهنگی و هنری در دانشجویان، کارکنان، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و جامعه پزشکی ( دانش آموختگان علوم پزشکی ) و جلب توجه به مسائل مهم جامعه و کشور و جهان از طریق فرهنگ و هنر  
- توسعه و تقویت مشارکت در فعالیت‌های فرهنگی و هنری خصوصاً در کانون‌های فرهنگی هنری به منظور تربیت چند بعدی دانشجویان
- ایجاد بستری برای بروز و ظهور استعدادهای هنری
- شناسایی، معرفی، استفاده و تجلیل از نخبگان خلاق و توانمند در زمینه‌های فرهنگی و هنری
- ترویج فرهنگ سلامت با بهره مندی از ابزار هنر

شرایط عمومی
•    در بخش دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت موضوع آثار، آزاد می‌باشد و داوری آثار از لحاظ فنی مورد توجه قرار خواهد گرفت.
•    محدودیتی برای شرکت متقاضیان در رشته‌های مختلف جشنواره وجود ندارد.
•    شرکت کننده مجاز به ثبت یک اثر به صورت مشترک در قسمت ادبی، تجسمی در بخش‌های آزاد، فرهنگ سلامت و بین الملل نمی باشد و در صورت انجام این کار، اثر فقط در یک بخش داوری خواهد شد. در قسمت‌های فیلم و تئاتر ثبت اثر بصورت همزمان در صورت ارتباط موضوعی مجاز است.
•    کلیه‌ی متقاضیان شرکت کننده در این بخش از جشنواره باید در حال حاضر دانشجو باشند و یا فارغ التحصیل بهمن 1396 و یا فارغ التحصیل شهریور 1397 از یکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور باشند.
•    ایمیل و شماره تلفن همراه وارد شده در فرم توسط متقاضی، پل ارتباطی آتی دبیرخانه با شرکت کنندگان است.
•    تکمیل و ارائه ی فرم شرکت در جشنواره به منزله ی پذیرش کلیه شرایط و قوانین جشنواره است.
•    مطابق آئین نامه جشنواره، در هر زمان عدم صحت مدارک ارائه شده از جانب متقاضی برای دبیرخانه محرز شود، اثر مربوطه حذف شده و مسئولیت کلیه ی عواقب آن برعهده ی متقاضی خواهد بود و دبیرخانه دائم جشنواره می‌تواند با متخلفین برخوردهای لازم قانونی را داشته باشد.
•    تفسیر و رفع ابهام از مقررات و اخذ تصمیم نهایی درباره موضوعات پیش‌بینی نشده به عهده دبیر جشنواره است.
•    در تمامی رشته‌های جشنواره، آثار راه یافته به مرحله کشوری (مرحله پایانی)، با توجه به درخواست فرد، گواهی شرکت صادر خواهد شد.
•    چنانچه مواردي در اين فراخوان درج نشده باشد، در صورت درخواست دانشجویان و یا کارشناسان دبیرخانه‌های دانشگاهی، توسط دبیرخانه دائم، تبیین صورت می‌گیرد و پس از تصمیم نهایی در دبیرخانه دائم جشنواره، اعلام و اجرا خواهد شد.
ن    دبیرخانه دائم می‌تواند از آثار راه یافته با ذکر نام خالق اثر در انتشار آثار، به هر آن گونه که صلاح می‌داند، استفاده کند.
•    شرکت کننده مجاز به ثبت یک اثر در دو رشته/زمینه متفاوت نمی باشد و در صورت انجام این کار، اثر حذف خواهد شد.
•    با توجه به اینکه مجاز است در رشته‌های فیلم کوتاه و فیلم مستند، در بعضی از قسمت‌ها، از غیر دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی جهت افزایش کیفیت آثار به عنوان عوامل کار، بهره برده شود، جایزه در این رشته‌ها فقط به آن دسته از عوامل فیلم که دانشجوی دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌باشند، تعلق می‌گیرد. در بخش فیلم کارگردان حتما باید از دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت باشد.
•    دبیرخانه دائم جشنواره با توجه به‌نظر شورای سیاستگذاری جشنواره و هیئت داوری می‌تواند در صورت کیفیت نداشتن آثار ارسالی در بخش‌های مختلف جشنواره، جوایز اعلام‌شده را به‌تناسب تغییر دهد.
•    تاریخ خلق آثار باید از ابتدای سال 1395 باشد و آثاری که در نه دوره قبلی جشنواره شرکت کرده‌‌اند، ارسال و ثبت عین آن اثر در سامانه ممنوع است و در صورت تخلف شرکت کننده در آن بخش حذف خواهد شد.
•    در این دوره از جشنواره، تمهیداتی پیش بینی شده است که کلیه آثار راه یافته به مرحله کشوری ( مرحله نهایی ) مورد ارزیابیِ اثباتِ انتسابِ اثر به خالق اثر قرار گیرد. این ارزیابی از طریق اجرای زنده اثر و یا آزمون عملی در کارگاه آموزشی مرحله نهایی و نیز ارسال عکس و فیلم از مراحل تولید اثر خواهد بود. تاکید می‌گردد که در هر مرحله که عدم انتساب اثر به اثبات برسد، کلیه آثار فرد متخلف از جشنواره حذف شده و در جشنواره‌های آتی نیز حق شرکت نخواهند داشت و در ارزشیابی دبیرخانه دانشگاهی جشنواره نیز نمره منفی تاثیرگذاری لحاظ خواهد شد. همچنین تاکید می‌گردد شرکت در کارگاه‌های صحت سنجی در بخش هنرهای تجسمی که در ایام برگزاری جشنواره ویژه منتخبین برگزار خواهد شد اجباری بوده و عدم شرکت در این کارگاه‌ها به منزله انصراف می‌باشد.
•    دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت می‍‌‌توانند در سه بخش آزاد ( ویژه این دانشجویان )، بخش فرهنگ سلامت ( ویژه دانشجویان سراسر کشور ) و بخش بین الملل در جشنواره، شرکت نمایند.

مهلت ارسال آثار: اول اردیبهشت 98

بخش های جشنواره  
تئاتر
فیلم
ادبی
هنرهای تجسمی
موسیقی

وبسایت جشنواره
http://festivalf.ir

برای دریافت متن کامل فراخوان اینجا کلیک کنید.


Comments are now closed for this entry

ثبت نام در خبرنامه

آدرس ایمیل خود را وارد کنید،در صفحه بعد کد را وارد کنید.سپس وارد ایمیل خود شوید و ثبت نام را تایید کنید.

تحت حمایت فیدبرنر گوگل

تازه ترین جشنواره ها

فراخوان کنگره سراسری شعر حضرت ابوطالب علیه السلام...

مهلت شرکت در «کنگره سراسری شعر حضرت ابوطالب(ع)» تم...

هجدهمین دوره از جوایز عکس Kolga Tbilisi Photo...

هجدهمین دوره از جوایز عکس Kolga Tbilisi Photo، با ...

فراخوان هفتمین دوره جشنواره سراسری ادبی طریق جاوید ...

فراخوان هفتمین دوره جشنواره سراسری ادبی طریق جاوید...

دومین کنگره بزرگ سلمان فارسی

دومین کنگره بزرگ سلمان فارسی برگزار می شود. ...

فراخوان مسابقه عکاسی Close-up

فراخوان مسابقه عکاسی Close-up یک جشن بزرگ، عکاسی و...

آیین گشایش و اعلام فراخوان مسابقه ملّی دو مرحله ای مسجد و می...

آیین گشایش و اعلام فراخوان مسابقه ملّی دو مرحله ای...

جشنواره ملی عکس نوشته نظم و امنیت اجتماعی...

معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان بوشهر، جشنوا...

فراخوان دومین کنگره ملی شعر «شهدای منا و شهدای مدافع حرم»...

فراخوان دومین کنگره ملی شعر «شهدای منا و شهدای مدا...