فراخوان سی و یکمین جشنواره تئاتر استان زنجان

فراخوان سی و یکمین جشنواره تئاتر استان زنجان از ۲۰ تا ۲۳ آبان‌ماه ۱۳۹۸ در زنجان برگزار می شود.

این جشنواره با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان و انجمن هنرهای نمایشی استان در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری در زمینه « رونق تولید» و همچنین اهداف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حمایت از گروه‌های نمایشی و تمرکز بر اجراهای عمومی و ارتقای سطح کیفی آثار و گسترش تئاتر در سراسر نقاط استان و همچنین ارتباط موثر با تماشاگران آثار نمایشی برگزار خواهد شد.

محورهای مورد تأکید این جشنواره نیز شامل «رونق تولید» و توجه ویژه به شعار سال، موضوعات دینی با رویکرد اجتماعی و ترجیحا متناسب با مسائل روز جامعه، آسیب‌های اجتماعی نظیر اعتیاد، مشکلات فضای مجازی، طلاق و گسست خانوادگی، سبک زندگی اسلامی، نمایش‌های مرتبط با عنوان « زنجان میزبان مهربان»، توجه به آثار نمایشی مبتنی بر ویژگی‌های اقلیمی و بومی استان است.

طبق فراخوان، جشنواره در بخش صحنه‌ای به صورت رقابتی برگزار می‌شود و صرفا اختصاص به آثار و نمایش‌نامه‌های ایرانی دارد.

جشنواره تئاتر استانی صرفا به آثار نمایشی تولید شده که اجرای عمومی آنها به انجام رسیده تعلق دارد از همین رو گروه‌هایی که حد فاصل زمانی پس از اتمام جشنواره استانی در سال ۱۳۹۷ تا یک ماه قبل از موعد برگزاری جشنواره آثار خود را تولید کرده و به اجرای عمومی در آورده باشند می‌توانند در این جشنواره متقاضی شوند.

همه آثار حاضر در بخش رقابتی جشنواره تا یک ماه قبل از برگزاری جشنواره باید حداقل پنج اجرای عمومی در شهرستان خود داشته باشند.

تقویم جشنواره تئاتر استان نیز به این صورت خواهد بود که آخرین مهلت ثبت‌نام در جشنواره تا ۱۵ مهرماه ۱۳۹۸ است.

بازبینی آثار از یکم تا سوم آبان‌ماه انجام و زمان برگزاری جشنواره نیز از بیستم تا بیست و سوم آبان خواهد بود.

دبیرخانه دائمی جشنواره تئاتر استان زنجان واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان معاونت هنری و سینمایی اداره کل و فرهنگسرای امام خمینی (ره) واحد انجمن هنرهای نمایشی استان مستقر است.

متن کامل فراخوان را از این لینک دریافت کنید.

سلمان طیبی راد

من فعالیت خود بر بستر اینترنت را با سایت فراخوان و از سال 1387 آغاز کردم. به علت علاقه به فرهنگ و هنر سعی کردم کار تازه ای را در این زمینه شروع کنم. در آن زمان برای چند سال تنها سایت اطلاع رسانی فراخوان های ایران و جهان را مدیریت کردم. اکنون فراخوان به عنوان قدیمی ترین وبسایت اطلاع رسانی فراخوان های ایران و جهان در کشور شناخته می شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *